Bodrum heute ist das touristische Ziel Nr. 1 in der Türkei

 

Bodrum - eindrucksvolle Vergangenheit, bezaubernde Gegenwart

zurück zur Eingangsseite

Allgemeine Infos

Bodrum

Die Umgebung

Aktivitäten

Angebote

Wissenswertes

Kontakt

 


Wo ist Was
Wetter & Klima
Geld & Reisetips
Hotel Info

 


Historisches
Bodrum heute
Stadtplan
Bodrum News

 


Orte der Halbinsel
Halbinsel Karte
Antike Stätten
Tagestouren

 


Blaue Reise
Shopping
Restaurants
Diskos & Bars

 Gratis-Downloads
Bodrum Video
Reiseliteratur
Bodrum Firmen

 Türkische Küche
Brauchtum
Dies und Das
Glossar

 


E - M@il
Impressum
Gästebuch
Web Design

 

 

Bodrum’da hareketi yasayin !
Baskalarinin gidemediği yerlere gitmek, baskalarinin göremediklerini görmek

empfehle diese Seite weitertell a friend - recommend this site


Aktiv sein in Bodrum
Blick über Bodrum
Neu - Panoramablick Bodrum

Blaue Reise

Bodrum ist der ideale Start für die beliebte  Blaue Reise


3 Tage Vorhersage  hier

Gençler ve herzaman genç kalanlar, tatillerini hareketli bir şekilde geçirmek ister. Tanıyanlar, güzel mutfağın yanında harika misafirperverlik, tarihi yöreler, ve Batı Ege kıyılarının muhteşem dalış bölgelerinin güzelliklerini bilirler.

schnorcheln ist immer noch der schönste ZeitvertreibSpor ve eğlence, Bodrum’da ilk sırayı alır. Parasailing, surf, tekne kiralama, Jeep safari, veya sakin bir yüzme. Bedeniniz, Türkiye tatili için size teşekkür edecek. Bodrum kıyılarında, Ege Denizi’nin en güzel dalış bölgeleri bulunmaktadır. Profesyonel donanımlı dalış okulları, eşsiz su altı dünyası ile tanışmanıza olanak sağlamaktadır.

Baskalarinin gidemedigi yerlere gidebilmek, baskalarinin göremediklerini görebilmek, ve macera nedir hissetmek. Nasil mi ? Bir Jeep ile. Herhangi bir Jep ile degil; bir Renegade Jeep ile. Degisik doga manzaralari, yalniz dag köyleri, Akdeniz bitki örtüsünün tüm çarpiciligi, ve ormanlarin sakin yalnizligi, Jeep ile yapacaginiz kesif turunda birer birer önünüze serilecektir. Jeep turlari, ancak güvenlik, komfor ve kalitetin birlesmesi sonucunda keyif verir.

Aquapark in BodrumAquaparklar: Bodrum’da kısa bir süre önce iki aquapark açıldı. Ortakent yolu üzerindeki Dedeman Aquapark, ve TMT Oteli’nin yakınında deniz kıyısındaki bir diğeri.

Askin Dive Center
Servis, güvenlik, ve iş konularında, en yüksek standartları yakalamış, profesyonel bir takım. Eğitimli PADI hocaları tarafından ders vermekte, ve bu sayede komforlu ve harika bir tatil geçirmenizi sağlamaktadırlar. Baraküdalar, hani balıkları, ahtapotlar, mağaralar, kaya duvarları, resifler, batık gemiler, görmeye doyamayacağınız su altı güzelliklerinden sadece bir kaçıdır. Büyük Rif’de, değişik kaya formasyonlarını izleme olanağı bulacaksınız. Deneyimli olanlarınız, teknik donanımın kalitesini hemen fark edeceklerdir. Bodrum’da ayrıca çabuk ulaşılabilen bir basınç odası bulunmaktadır. Detaylı bilgi için
 www.askindiving.com

Bodrum Yarımadasında gezinti
Bodrum tatilinizi Sonbahar veya Kış ayları için planlıyorsanız, size şimdiden “ Türkiye’de doğa manzaraları, Bodrum ve Marmaris” isimli kitapçığı edinmenizi öneririz. Sunflower Books tarafından çıkartılan bu kitapçığın bazı bölümlerini yakın zamanda sitemizde görebileceksiniz. Ayrıca Bodrum’da kş aylarında devamlı gezinti yürüyüşleri düzenleyen gruplar bulunmaktadır.
Deutschsprachige Wanderseite Türkei
hier

Tipik bir Türk Köyü’ne ziyaret
Bir Türk köyünü ziyaret etmek, mutlaka yaşanması gereken bir olaydır. Cami ve okuldan sonra değişik evler ziyaret edilir. Burada kadınların halı dokuyuşlarını, ve ailelerin ne kadar sade bir yaşam sürdürdüklerini göreceksiniz. Yemekte, gerçek Türk mutfağını ve Türk misafirperverliğinin içtenliğini tanıyacaksınız.
 Bakınız günlük turlar

Kos’a günlük gezi
Bir saatlik tekne yolculuğunun sonunda komşu Yunan adası Kos’a (İstanköy) varılır; Hipokrat’ın doğduğu yere, ve Asklepion’u ile antik çağların kür merkezine. Adanın başkenti Kos’u gezerken, Limanı ve eski şehir merkezini de göreceksiniz. Herhangi bir programa bağlı kalmadan, kendi isteğinize göre bir gün geçirmenin keyfini çıkartın. Adada kalış süreniz yaklaşık 5 saatdir. Sadece pasaportunuz veya nüfus cüzdanınız yeterlidir. Feribotlar Bodrum’dan kalkmaktadır.
 Fähren ab Bodrum

Kiralık otomobil ile Bodrum Yarımadası turu Bir diğer olanak da, kiralık bir otomobil ile yarımada kıyılarını kendi isteğinize göre keşfetmektir. Güvercinlik, Torba, Yalıkavak, Gümüşlük, Gümbet, Turgutreis, Türkbükü, Gündoğan, Akyarlar, yarımadanın en güzel ve en çok ziyaret edilen yerleridir. İyi bir sürücü olmanız gerekmektedir, çünkü Türkiye’de sürücülerin otomobil sürme stillerini kavramak, bir Avrupalı için gerçekten zaman gerektiren bir uğraştır. Bu gezi esnasında, sadece görülmeye değer yerleri görmekle kalmayıp, Bodrum ve çevresini daha detaylı bir şekilde araştırma olanağı bulacaksınız. Bu da çok enteresan olabilir. Bodrum Yarımada haritası (116 KB)

Hamam – Türk hamamı olmazsa olmaz:
Türk hamamı çeşitli bölümlerden oluşan bir komplekstir. Terleme odası, masaj kabineleri, ... Bu düzen yüzyıllar öncesine dayanmaktadır, ve kökleri İslam Dini’nin katı temizlik kurallarına bağlıdır. Mermer göbek taşının üzerinde yeterince terledikten sonra, gerçek anlamda deri değiştireceksiniz ve kan dolaşımınız artacak.

Gümüşlük’de romantik bir akşam yemeği:
Gün batımında balık yemek ve harika bir akşam geçirmek; işte kaçırmamanız gereken bir başka nokta daha. Hoşunuza gidecek bir durum: Hoparlörlü müzik burada yasaktır; sadece dalgaların sesi size eşlik edecek. [Bakınız Resaurantlar]
 restaurants

Wandern
Yaz aylarında gezinti tavsiye edilmez.


Wassersport
An den Stränden von Gümbet und Bitez, aber auch in anderen Orten der Bodrum-Halbinsel, wird ein breites Spectrum von Wassersportarten angeboten. Kleine Katamarane, Jet-Ski, Parasailing oder Windsurfen.


zurück nach oben


Surfen zu dritt

Surfen kann man gut in Bitez

Oranges from the gardens around Bodrum

Urlaub machen im Orangengarten, die Citrus Villa in Bitez kann im Sommer wochenweise gemietet werden

eine Bodrum Photo Tour mit vielen Bildern - Klick hier!

Versende gleich eine Mulimedia Karte von Bodrum
Die Bodrum Postkarte

Das Gökova Segelrevier

Ganz neu die interaktive Karte der Segelgebiete für die Blaue Reise


 DuMont Extra: Bodrum &
 Marmaris
 DM 12,90

Gratis Downloads


 

© copyright and design by PIXELWORK Bodrum Web Design 2000 - 2007